حذف دو فصل از کتاب ریاضی هفتم

س از قرار دادن بخش نامه وزارتی مبنی بر اعلام دو فصل از کتاب ریاضی هفتم به عنوان مطالعه آزاد روی وبلاگ، تماس ها و پیام های زیادی از طرف دانش آموزان، اولیاء و همکاران گرامی از سراسر کشور به ما رسید که حاکی از عدم اطمینان این عزیزان از قطعی بودن یا نبودن خبر و موثق بودن یا نبودن منبع آن بود. به همین دلیل توجه همه ی عزیزان را به موارد زیر جلب می نماییم:

1. منبع خبر، وزارت آموزش و پرورش می باشد می باشد. (طی نامه 101/1/25177 مورخه 16/11/92)

پس از دانلود، حتماً جملاتی که پس از جدول بارم بندی درج شده اند را با دقت مطالعه نمایید. تصویر زیر، فقط جدول بارم بندی را نشان می دهد و برای دریافت نامه وزارتی، باید به لینک بالا مراجعه نمایید.

2. همان طور که از جملات بعد از جدول بارم بندی مشخص است، این دو فصل حذف نشده و برای مطالعه در نظر گرفته شده، ولی نباید از آن ها در آزمون پایانی سؤالی مطرح شود.

علت اینکه در نامه وزارتی از کلمه «حذف» استفاده نشده، تبعات منفی این مورد در جامعه و برخی موارد دیگر بود که در اینجا مجال ذکر آن ها نیست. علت دیگر این بود که مدارسی که درس آن ها جلوتر است، در صورت تمایل دبیر ریاضی، این فصل ها را نیز مطالعه نمایند.

حذف کامل این دو فصل در سال تحصیلی 94-93 انجام می گیرد و فصل 6 از کتاب ریاضی ششم (آمارو احتمال) در سال آینده به کتاب ریاضی هفتم اضافه می شود. این دو فصل نیز با تغییراتی بسیار جزئی به کتاب ریاضی پایه هشتم منتقل می شوند. بنابراین همکاران گرامی بابت عدم تدریس این دو فصل و پیش نیاز بودن آن ها برای سال آینده، نگران نباشند.

3. به کلیه دبیران ریاضی پیشنهاد می شود در صورت داشتن وقت اضافی در انتهای سال، حداقل قسمت هایی از بخش آمار را تدریس نمایند؛ زیرا دانش آموزان پایه هفتم امسال، فقط در سال ششم با این مبحث آشنا شده اند و اگر در سال جاری این مبحث یاد آوری نشود، احتمالاً مجبور خواهیم بود تا در سال آینده و در پایه هشتم، بحث را از صفر شروع کنیم!

/ 0 نظر / 120 بازدید